HeaderYargici
 
 
 
 
 
 
     
 

YtongLogoUrunler

 
 

YTONG EL ALETLERİ

 
 

YtongElAletleriTestere :
Ytong blokları kesmeye yarayan, 50 cm kesme ağızlı ve geniş dişlidir. Duvar örümü esnasında kimi yerlerde malzemenin farklı boyutlarda kullanılmasına ihtiyaç duyulabilir. Böyle durumlarda testere ve gönye yardımı ile Ytong bloklar kolayca ve istenilen boyutlarda düzgünce kesilebilir.
Lastik tokmak:
Lastik tokmak, Ytong blokların üst ve yan yüzeylerine hafifçe vurmak sureti ile daha düzgün biçimde ve terazisinde duvar örülmesine ve blokların yerlerine oturmalarına yardımcı olur. Tokmağın lastik oluşu blokların zedelenmesini, zayiatını engeller ve hafif darbeler ile küçük yer değiştirmelerin kolayca yapılabilmesine olanak sağlar.
Gönye:
Blokları gönyesinde ve çeşitli açılarda kesmek için kullanılır.
Rende:
Ytong duvar blokları ile duvar örümü esnasında meydana gelebilecek yatay derzdeki ölçü bozukluklarının giderilmesinde ve yüzeylerin düzeltilmesinde kullanılır.
Buat açıcı :
Ytong Duvar üzerinde belirlenmiş noktalardaki buat yerlerinin kolayca açılmasını sağlar. Düşük devirli bir matkabın ucuna takılarak işlem yapılır.
Kanal açıcı:
Duvarlardaki tesisat kanallarının, duvara zarar vermeden, eşit genişlik ve derinlikte bir kerede açılmasına olanak verir. Bu el aleti ile ihtiyaca göre çeşitli çapta kanal açmak mümkündür.
         
Tutkal malası:
Duvar örümü esnasında her blok sırası üzerine örgü tutkalının uygulanmasında tutkal malası kullanılmalıdır. Ytong tutkalını 1 ~ 3 mm kalınlığında ve taşırmadan sürmeye yarar. Blok kalınlıklarına göre yapılmış olan malalar yardımı ile örgü tutkalı ince ve eşit kalınlıkta sürülür.

 

 

 

 

 

 

YTONG DONATISIZ MALZEMELER : YTONG DONATILI ELEMANLAR : YTONG KONUT SİSTEMİ :
Duvar Blokları Çatı ve Döşeme Elemanları Sistem Tanıtımı
Taşıyıcı Blok Duvarlar Taşıyıcı Düşey Duvar Elemanları Projelendirme
Asmolen Bloklar Yatay ve Düşey Duvar Elemanları Uygulama
Yalıtım Plakları Ytong Bölme Panoları Yapım Aşamaları
U Bloklar Lentolar Hazır Konut Modelleri
Ytong Örgü Tutkalı Söveler Deprem Raporu
Ytong El Aletleri Ytong Donatılı Elemanları El ve Montaj Aletleri Erol Evgin'in Kaleminden Ytong
     

 

 

 

Anasayfa I Ürünler I Hizmetler I Referanslar I İletişim I Hakkımızda

info@yargiciinsaat.com